Domy szkieletowe

Drewno, jako materiał zawsze dostępny dla wszystkich pokoleń stał się podstawowym budulcem służącym do budowy domów. To nie tylko dostępność produktu ale również jego właściwości fizyczno-mechaniczne stały podstawowym materiałem stosownym do wykonania konstrukcji budowlanych. Często pomimo licznych zalet drewna, klienci mają wiele pytań i wątpliwości dotyczących trwałości budynków drewnianych. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że trwałość takich budynków nie będzie ustępować budynkom wykonanym z materiałów ceramicznych. Trzeba jednak pamiętać, żeby ta teza była spełniona to całe zamierzenie inwestycyjne musi być właściwie przeprowadzone, a konstrukcje domu będą wykonane z zachowaniem wszystkich zasad sztuki budowlanej. Warunek ten musi być bezwzględnie spełniony i rygorystycznie przestrzegany. W przeciągu ostatnich latach zaobserwować można prawdziwy renesans drewna, które stosowane jest w budownictwie. Dużym tego przejawem jest rosnąca popularność budownictwa szkieletowego. 

Firma ,,Sowa" Zakład Budownictwa Drewnianego chcąc zapewnić swoim klientom perfekcyjnie wykonany dom, spełniający wszystkie rygorystyczne normy i zady do wykonania izolacji domu stosuje materiały firmy Steico.


Naturalne materiały sprawią, że poczujesz się komfortowo we własnym domu

"Materiał izolacyjny trzyma ciepło!" To najbardziej rozpowszechniona opinia o funkcjonalności materiałów izolacyjnych. Jednak materiały izolacyjne STEICO z włókna drzewnego potrafią wiele więcej!. Wielofunkcyjność pozwala im zwiększyć komfort mieszkania - poprawić samopoczucie oraz zatroszczyć się o Państwa zdrowie.

Ochrona przed zimnem w zimie

Porowata struktura materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego gromadzi w sobie dużo powietrza, stanowiąc jednocześnie efektywną ochronę przez zimnem w zimie. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z budownictwem drewnianym lub masywnym, tradycyjnym czy pasywnym, materiały izolacyjne STEICO oferują naturalną ochronę przez zimnem we wszystkich obszarach zastosowania.

Ochrona przed letnim upałem

Materiały izolacyjne STEICO są cięższe od wielu innych powszechnie znanych materiałów. To właśnie dodatkowy ciężar (większa gęstość) jest kluczem do letniej ochrony przed upałem. Materiały izolacyjne STEICO stawiają po prostu większy opór upałom za dnia. Dzięki temu wewnątrz mieszkania przez cały dzień utrzymuje się przyjemna temperatura. Dowiedź się więcej na ten temat w zakładce

Ochrona przed letnim upałem. Ochrona przed hałasem

Dzięki włóknistej strukturze oraz wyższej gęstości materiały izolacyjne STEICO zapewniają znakomitą ochronę przed hałasem, np. dzięki modernizacji fasady. Izolują nie tylko przed hałasami dobiegającymi z ulicy czy z nieba, ale stanowią także świetną ochronę akustyczną pomiędzy pomieszczeniami, piętrami budynku.

Odporność na deszcz i otwartość dyfuzyjna

Materiały izolacyjne STEICO otaczają dom "funkcjonalnym płaszczem". Nadmiar pary wodnej (powstały np. w skutek gotowania lub kąpieli) może zostać odprowadzony na zewnątrz. Dzięki temu unikamy powstawania pleśni czy szkód w konstrukcji budynku. Hydrofobowe produkty STEICO zapewniają jednocześnie skuteczną ochronę przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Nasze płyty izolacyjne pod pokrycie dachu mogą służyć jako dach tymczasowy nawet do 4 tygodni.

Oszczędność energii i wzrost wartości budynku

W naszej ofercie znajdą Państwo obszerny asortyment materiałów izolacyjnych dla dachu, stropu, ściany oraz fasady; w tym dla nowego budownictwa, jak także modernizacji. I tak możecie Państwo znacznie zredukować zużycie energii oraz zwiększyć wartość nieruchomości. Przykładowe obliczenia wskazują, że dzięki modernizacji budynku materiałami STEICO, możliwe są oszczędności sięgające nawet do 80%.

Surowce odnawialne bez szkodliwych dodatków

Materiały izolacyjne z włókna drzewnego powstają z naturalnego drewna. To drewno powstaje jako produkt uboczny podczas trzebieży lub w tartakach. Niezależny znak FSC (Forest Stewardship Council) gwarantuje, że drewno pochodzi z lasów zarządzanych według zasad Dobrej Gospodarki Leśnej. Podczas produkcji nie są stosowane żadne szkodliwe dodatki. Płyty izolacyjne produkowane metodą mokrą, są łączone drewnopochodnym spoiwem "Lignin". Stosując produkty STEICO robicie zatem Państwo coś dobrego nie tylko dla siebie, ale także dla środowiska.

Nasze wnioski:

naturalnie lepsza izolacja Dzięki materiałom STEICO będą czuli się Państwo komfortowo we własnym domu: ochrona przed zimnem, upałem i hałasem, przyjemny mikroklimat w pomieszczeniach, sprzyjający szczególnie alergikom i wiele więcej. Oto zalety, dzięki którym możemy z czystym sumieniem nazywać nasze materiały izolacyjne, wielofunkcyjnymi. Materiały izolacyjne

Źródło :http://www.steico.com/index.php?id=7&L=3

Podstrony

Aktualności

Nowoczesne domy z drewna w systemach przyjaznych naturze

Oferowane przez nas domy drewniane budujemy z bali okrągłych lub prostokątnych według naszych projektów lub według indywidualnych projektów naszych klientów. Stosowana przez nas technologia pochodzi z krajów skandynawskich, gdzie sprawdziła się w o wiele

więcej
marketing internetowy