Nowy dom, odpowiednia izolacja

Wielu z naszych klientów, mieszkających w starych, murowanych domach ma problem z zastosowanych w tamtych czasach materiałami izolacyjnymi. Daje to także odzwierciedlenie w kosztach ogrzewania. Planując zakup takiej nieruchomości klienci, przewidują także modernizację lub rozbudowę. Przedstawiony do tego kosztorys nie wszystkich satysfakcjonuje. Zawsze trzeba przeliczyć, czy kupujemy dom do remontu, czy budujemy nowy. Często koszty warte są rozważenia.

,,Stare budownictwo i nowa izolacja cieplna - wymarzone zestawienie dla Państwa portfela oraz dla środowiska

W chwili obecnej domy z lat 80-tych uważane są już często jako budownictwo stare. Stwierdzenie to jest jak najbardziej uzasadnione, ponieważ pod względem energetycznym już od dawna nie odpowiadają one aktualnemu stanowi wiedzy technicznej. Właściciele domów za pomocą stosunkowo prostych środków mogą zaoszczędzić sporo energii, a tym samym pieniędzy. Bez względu na rodzaj ogrzewania: olej opałowy, gaz lub pelet - koszty utrzymania pomieszczeń w komfortowym cieple nieustannie rosną. A kolejna zima z pewnością nadejdzie. I tak przykładowo do ogrzania starego budynku z lat sześćdziesiątych o powierzchni 100m2, w jednym sezonie grzewczym potrzeba 3.700 litrów oleju opałowego. Nie ma żadnych podstaw, aby akceptować taki stan rzeczy. Jasno sprecyzowane działania modernizacyjne pozwolą doprowadzić większość starych obiektów do takiego poziomu użytkowania energii jak obiekty nowe, a nawet wyższego. Niezwykle ważny jest tutaj dobór odpowiedniej izolacji. Produkty STEICO świetnie nadają się do modernizacji a ponadto dbają o ekologie.

Modernizacja - inwestycja, która się opłaca System rozwiązań STEICO zapewnia komfort mieszkania w całym domu. Dzięki szczególnym zaletą naturalnych włókien, materiały izolacyjne STEICO zimą zatrzymują ciepło w domu, latem natomiast upał pozostaje na zewnątrz. Ponadto system oferuje znakomitą ochronę przed hałasem. Dobra izolacja przede wszystkim jednak chroni Państwa portfel. Koszty inwestycyjne amortyzują się już po kilku latach. Nie bez przyczyny przy realizacji nowych obiektów występuje obecnie tak silny trend na recz budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Modernizacja wydłuża okres eksploatacji Państwa nieruchomości, podnosi wartość jej odsprzedaży oraz obniża trwale koszty utrzymania".

Źródło: http://www.steico.com/index.php?id=21&L=3


Podstrony

Aktualności

Nowoczesne domy z drewna w systemach przyjaznych naturze

Oferowane przez nas domy drewniane budujemy z bali okrągłych lub prostokątnych według naszych projektów lub według indywidualnych projektów naszych klientów. Stosowana przez nas technologia pochodzi z krajów skandynawskich, gdzie sprawdziła się w o wiele

więcej
marketing internetowy